20 medali dla poznańskich zawodników w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie

Dziś, 23 sierpnia na przystani KKW29 w Krakowie zakończyły się dwudniowe zmagania kajakarzy w tamach Długodystansowych Mistrzostw Polski. W imprezie ponad 380 zawodników z 50 klubów rywalizowało na dystansach od 2000 do 10000 metrów. Wśród nich Poznaniacy, którzy do domu wrócili z dwudziestoma medalami.

Dlugodystansowe MP, Krakow 2020, źródło facebook PZKaj

Po złoto w C1 10000m juniorów popłynął Kacper Bogajczyk (AZS-AWF Poznań). Na pierwszym miejscu podium stanął także Jakub Derda (UKS Zalew Jerzykowo), który nie miał sobie równych w konkurencji K1 2000m dzieci. W C2 i C1 8000m seniorek całe podium należało do poznańskich zawodniczek, wśród których najszybciej popłynęła osada AZS-AWF Poznań – Adrianna i Ewelina Antos, drugie miejsce zajęły Paulina Grzelkiewicz i Magda Stanny (Warta Poznań), a na trzecim Patrycja Mendelska i Katarzyna Szperkiewicz (AZS-AWF Poznań). W C1 natomiast kolejność była następująca: Szperkiewicz,  Antos, Stanny. Kolejne złoto zawisło na szyi

Jarosława Kajdanka (Energetyk Poznań), który w konkurencji K1 10000m juniorów mł. zwyciężył m.in. z Miłoszem Kamińskim (Sokolik przy ZS Czernin) i zawodnikiem Posnanii – Mateuszem Pietrzakiem. Taki sam dublet medali w C1 5000m młodzików zdobyli zawodnicy poznańskiej Warty – na pierwszym miejscu podium Marceli Krawiec, trzeci był Krystian Kubica. Kolejne złoto zawisło na szyi Eryka Wilgi (Warta Poznań), który do mety w C1 10000m juniorów mł. przypłynął m.in. przed Piotrem Kujawą (AZS-AWF Poznań). Złoto w K1 10000m juniorek zdobyła także Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań).

W konkurencji K2 juniorek choć dystans z jakim zmierzyły się zawodniczki wynosił 10000m to walka pomiędzy dwoma pierwszymi osadami była zacięta do samego końca o czym świadczy różnica zaledwie sekundy. Ostatecznie na mecie pierwsze zameldowały się zawodniczki KKW 1929 Kraków – Wiktoria Bierzało i Natalia Kurpan. Drugie i trzecie miejsce dla zawodniczek poznańskiego Energetyka: Weroniki Aleksandrowicz i Natalii Wojciechowskiej oraz Weroniki Jackowskiej i Oliwii Klemczak. Na drugim miejscu podium stanęli także Patryk Gluza i Gilbert Paluch (AZS-AWF Poznań), którzy przegrali rywalizację w C2 10000m z osadą AZS-AWF Gorzów – Grzegorzem Bryńskim i Wiktorem Głazunowem. Na drugim miejscu podium stanęła także Wiktoria Loba, która w konkurencji K1 5000m młodziczek dała się wyprzedzić jedynie Julii Piaseckiej (Copal Trzcianka).

Z brązowym medalem do Poznania wróci Szymon Szot. Zawodnik Posnanii Poznań w konkurencji K1 5000m młodzików przegrał jedynie z zawodnikiem Fali Lublin – Dawidem Gierobą i KKW 1929 Kraków – Alexem Boruckim. Po srebrnym medalu w C2 Gilbert Paluch w konkurencji C1 10000m przypłynął na trzeciej pozycji, zwyciężył Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów).