3 brązowe medale polskich kajakarzy na Europejskich Igrzyskach

Po wczorajszym wspaniałym sukcesie Tomka Kaczora, który przypomnijmy w C1 1000m zdobył zloty medal Igrzysk Europejskich dziś po medale i to 3 brązowe sięgnęły nasze kobiety. Podczas zawodów w Mińsku na najniższym stopniu podium stanęły Marta Walczykiewicz (K1 200m) i Dorota Borowska (C1 200) oraz Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk w K4 500m.

zdj. Szymon Sikora, PKOl

W sesji porannej Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły brązowy medal w czwórce. Szansę na kolejny medal Naja i Wiśniewska miały w K2 200 metrów ale ostatecznie dziewczyny finiszowały na 4. pozycji. Triumfowały Ukrainki Marija Powk i Ludmiła Kuklinowska. W C1 200m Michał Łubniewski finiszował na 6. pozycji. Ku uciesze publiczności wygrał Artsem Kozyr.

zdj. Nina Jelenc, Canoe Europe

W sesji popołudniowej pierwszym finałem A był wyścig kajakarek na 200 metrów. Jedną z faworytek była Marta Walczykiewicz, która przypomnijmy 4 lata temu w Baku stanęła na najwyższym stopniu podium. Reprezentantka Polski przez cały dystans płynęła w ścisłej czołówce i ostatecznie zajęła 3. miejsce przegrywając z Emmą Jorgensen i Danutą Kozak. Po kolejny brązowy medal popłynęła Dorota Borowska w C1 200 metrów, czyli w nowej konkurencji olimpijskiej. Zdecydowanie triumfowała Białorusinka Alena Nazdrowa. Druga była Niemka Lisa Jahn.

3. miejsce w finale B w K1 na 200 metrów zajął Paweł Kaczmarek. Na zakończenie zmagań na torze odbyły się wyścigi w K1 na 5000 metrów, w których 6. miejsce zajął Rafał Rosolski. 9 miejsce w wyścigu kobiet zajęła Małgorzata Puławska.