3 medale dla Polski na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie

3 medale (2 srebrne i brązowy) wywalczyli do tej pory polscy kajakarze podczas trwających w portugalskim Montemor Mistrzostw Świata.

źródło facebook PZKaj

Wczoraj na drugim stopniu podium stanęli w C2 200 m Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński oraz Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek w K2 1000 m. Naszym kanadyjkarzom do zwycięskiej osady Białorusii zabrakło 0,17 sekundy. Natomiast Polki w finale nie dały rady Węgierkom, które wygrały wyraźnie (blisko cztery sekundy).

Dziś do zdobyczy medalowej brązowy medal dołożyła Dorota Borowska w olimpijskiej konkurencji C1 200 m. Złoto wywalczyła Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe, a druga była Rosjanka Olesja Romasienko. Polka na metę wpadła równocześnie z Białorusinką Oleną Nazdrową. Sędziowie długo nie mogli rozstrzygnąć, która z zawodniczek zajęła trzecią lokatę i ostatecznie obu paniom przyznano brązowe medale.

Tuż za podium uplasowali się kanadyjkarze Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński, którzy w finale olimpijskiej konkurencji C2 1000 m zajęli czwartą lokatą. Do podium stracili ponad 1,5 sekundy. W finale C1 500 m (k. nieolimpijska) na szóstej pozycji dopłynął Tomasz Kaczor. Siódma na mecie w C1 500 m (k. nieolimpijska) zameldowała się Magda Stanny.

W K2 500 m Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek uplasowały się na piątym miejscu. Również na piątej pozycji przypłynęły w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m Karolina Markiewicz i Helena Wiśniewska oraz w K2 200 m Paweł Kaczmarek z Piotrem Mazurem

Szósty w K1 1000m (k. olimpijska) był Bartosz Stabno (Posnania).

Poniżej oczekiwań, na siódmej pozycji przypłynęła do mety czwórka kanadyjkarzy na dystansie 500 m w składzie: Tomasz Kaczor, Tomasz Barniak, Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski.