5 kolejnych medali na Mistrzostwach Europy

Po wczorajszych 4 medalach dziś polskie osady sięgnęły po kolejne 5 krążków Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv.

źródło facebook Bartosz Stabno

Pierwszy medal w dniu dzisiejszym dla Polski zdobył w konkurencji C1 500m Tomasz Kaczor. Polak przegrał jedynie z reprezentantem Czech – Martinem Fuksą. Drugi na mecie był zawodnik z Mołdawii Oleg Tarnovskyi. Parę minut później srebro w K4 1000m wywalczyli Martin Brzeziński/ Rafał Rosolski/ Bartosz Stabno/ Norbert Kuczyński. Polska osada, która podczas zeszłorocznych Mistrzostw Starego kontynentu była trzecia w tym roku przegrała o złoto z hiszpańską załogą jedynie o 0,284s. Na trzecim miejscu podium Słowacy. Z trzema medalami do Polski wróci Beata Mikołajczyk. Po wczorajszych sukcesach w K1 i K4 dziś sięgnęła wraz z Anną Puławską po brązowy medal. Na pierwszym miejscu zawodniczki z Niemiec, drugie Słowenki.

Emocji nie brakowało także w konkurencji K2 200m, w której wczorajsze brązowe medalistki z K4 – Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk dziś ponownie stanęły na trzecim miejscu podium ustępując miejsca jedynie osadą z Ukrainy i Portugalii.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Na koniec w konkurencji C1 5000m bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Kamiński, który z czasem 22.16 ukończył wyścig na trzeciej pozycji stając na najniższym stopniu podium. Przed Polakiem do mety dopłynęli Niemiec oraz Węgier.

Niewiele zabrakło do medalu naszym kanadyjkarzom w C2 500m. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak przypłynęli na czwartej pozycji tracąc do trzeciego miejsca wywalczonego przez osadę z Ukrainy 0,6 s. Pierwsi na mecie Rosjanie przed reprezentantami z Mołdawii. Również tuż za podium przypłynęła do mety w konkurencji C1 200m Dorota Borowska. Złoto dla Rosji, srebro Węgry, brąz dla Białorusi.

Na piątej pozycji w swojej koronnej konkurencji K1 200m przypłynęła Marta Walczykiewicz.

Pozostałe miejsca Polaków:

6 miejsce w C2 200m – Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak

7 miejsce w K2 200m – Piotr Mazur/ Dawid Putto

8 miejsce w C1 200m – Michał Łubniewski

Ostatecznie polska reprezentacja zajęła 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe. Najlepsza z dorobkiem 16 medali w tym aż 10 złotych okazała się reprezentacja Węgier.