6 kolejnych medali naszych kajakarzy w Pucharze Świata

Po wczorajszych dwóch krążkach zdobytych przez naszych kanadyjkarzy dziś w ostatnim dniu Pucharu Świata w serbskim Belgradzie biało-czerwoni zdobyli kolejnych 6 medali - jedno złoto, dwa srebrne i trzy brązowe.

źródło facebook Wiktor Głazunow

Bardzo dobrze w sprinterskim finale popłynęła Marta Walczykiewicz. W konkurencji K1 na 200 metrów Polka popłynęła fantastycznie i przegrała tylko z Lineą Stensils ze Szwecji i Spelą Janic ze Słowenii.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Anna Puławska i Beata Mikołajczyk. Nasza żeńska dwójka na 500 metrów przypłynęła zaraz za uważanymi za faworytki Niemkami – Franziską Weber i Tiną Dietze, zdobywając srebrny medal.

Na najlepszy wynik dzisiejszego dnia musieliśmy czekać do finału C2 na 500 metrów, w którym polski duet Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow pokonał o ponad pół sekundy Mołdawian oraz Kazachów wygrywając tą konkurencje! 8. miejsce w tym samym finale zajęła osada Mateusz Kamiński/ Vincent Słomiński.

Na koniec pięknego poranka czwórka kobiet na 500 metrów – Dominika Włodarczyk/ Beata Mikołajczyk/ Anna Puławska/ Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła srebrny medal przegrywając jedynie z osadą francuską.

Po południu w wyścigach na 5km bardzo dobrze zaprezentował się srebrny medalista wyścigu C2 1000m Mateusz Kamiński, który zajął 3 miejsce przegrywając z Niemcem Sebastianem Brendelem i Rosjaninem Pavlem Petrovem. Na 3. Miejscu podium stanęła również Magda Stanny, która walkę o złoto przegrała z Białorusinką Volhą Klimavą. Srebro dla reprezentantki Kanady Laurence Vincent-Lapointe.

K1 – 500 metrów mężczyzn – Bartosz Stabno – Finał B – 2. miejsce
K4 – 500 metrów mężczyzn – Dorian Kliczkowski / Paweł Kaczmarek / Patryk Świtalski / Sławomir Witczak – Finał B – 5. miejsce
K2 – 200 metrów kobiet – Karolina Markiewicz / Katarzyna Kołodziejczyk – Finał A – 4. miejsce
C1 – 200 metrów mężczyzn – Michał Lubniewski – Finał A – 7. miejsce
C1 – 200 metrów kobiet – Dorota Borowska – Finał A – 5. Miejsce