Czwarte miejsce maratończyków na pożegnanie z Portugalią


Czwarte miejsce zajęli nasi kanadyjkarze w ostatnim dniu rozgrywanych w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym. Po złotym i srebrnym medalu wywalczonym indywidualnie w niedzielę Patryk Gluza i Mateusz Borgieł ponownie weszli do łodzi, tym razem jednak w duecie. W

źródło www.pzkaj.pl

konkurencji C2 seniorów prawie zawsze triumfują te same osady z Węgier i Hiszpanii, a bardzo rzadko zdarza się, że na podium stają zawodnicy z innych reprezentacji. Podobnie wyglądało to w tym wyścigu, gdzie od początku Węgrzy i Hiszpanie oderwali się od grupy. Na mecie niestety tym razem scenariusz się powtórzył i Polacy musieli zadowolić się czwartym miejscem.

Podsumowując, nasza reprezentacja zdobyła w Portugalii 4 medale: jeden złoty, 2 srebrne i jeden brązowy. Co dało naszym 8 zawodnikom, 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wyprzedziły nas tylko takie potęgi maratonu kajakowego, jak Węgrzy i Hiszpanie. Dlatego jak powiedział w wywiadzie dla PZKaj trener maratończyków Mateusz Rynkiewicz „Nasz wynik należy uznać za rewelacyjny”.