Grad medali wielkopolskich zawodników na Mistrzostwach Polski i OOM


W miniony weekend na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W zawodach bardzo dobrze spisali się wielkopolscy zawodnicy, którzy do Poznania przywiozą worek medali.

źródło facebook AZS AWF Poznan

Złote medale:

C1 500m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K4 500m juniorek mł. – Nikola Sita, Urszula Słomińska, Laura Tomiak, Monika Ścipniak (Zryw Wolsztyn)

K2 500m juniorów mł. – Wojciech Bober, Maksymilian Garstkiewicz (AZS AWF Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn)

K4 500m juniorów – Filip Nowaczyk/ Hubert Olszewski/ Wojciech Tracz/ Marcin Jakubowski (Posnania Poznań)

 

źródło facebook KS Warta Poznań

K4 1000m juniorów młodszych – Wojtek Bober, Maksymilian Garstkiewicz, Dastin Malinowski i Kornel Wąsowicz (AZS AWF Poznań)

C1 1000m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

C2 1000m juniorów – Mateusz Cybula/ Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

K-1 1000m juniorów mł. – Bartek Hałas (AZS AWF Poznań)

K1 200m juniorów – Wojciech Tracz (Posnania Poznań)

K2 200m juniorów – Piotr Gajewski/Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

K2 3000m juniorek mł. – Nikola Sita/ Urszula Słowińska (Zryw Wolsztyn)

 

źródło facebook KS Warta Poznań

C1 5000m juniorów – Bartosz Masłowski (Warta Poznań)

K-1 5000m juniorów mł. – Bartek Hałas (AZS AWF Poznań)

C2 5000m juniorów – Patryk Piotrowicz, Mateusz Cybula (Warta Poznań)

C1 5000m juniorów – Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

 

źródło facebook UKS Błyskawica Rokietnica

Srebrne medale:

C2 500m juniorów – Grzegorz Ludwiczak i Mateusz Cybula w konkurencji (Warta Poznań)

K2 500m juniorek mł. – Patrycja Hołysz, Natalia Wojciechowska (Enea Energetyk Poznań)

K1 1000m juniorów mł. – Damian Liskowiak (Zryw Wolsztyn)

K2 200m juniorów – Dominik Rzepczyński i Jakub Porysek (UKS Błyskawica Rokietnica)

K2 500m juniorów – Dominik Rzepczyński i Jakub Porysek (UKS Błyskawica Rokietnica)

C-1 5000m juniorów – Szymon Szczepaniak (AZS AWF Poznań)

źródło facebook KS Warta Poznań

Brązowe medale:

K2 1000m juniorów – Aleksandra Graniczna i Weronika Szymańska (Warta Poznań)

C1 500m juniorów – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

K2 5000m juniorów – Aleksandra Graniczna, Agata Herodowicz (Warta Poznań)

K2 500m juniorów mł. – Damian Liskowiak/ Wiktor Piechocki (Zryw Wolsztyn)

K2 1000m juniorów mł. – Marcin Nowacki/ Wiktor Piechocki (Zryw Wolsztyn)

C1 5000m juniorów mł. – Bartosz Masłowski (Warta Poznań)

K4 500m juniorów mł. – Grześ Paweł-Wacław, Krzysztof Szadkowski, Maciej Majchrzak, Jakub Stepun (UKS Kajak Trzcianka)

źródło facebook UKS Kajak Trzcianka

K-1 5000m juniorek mł. – Natalia Gawlik (AZS AWF Poznań)

C-1 500m juniorów – Paweł Domiński i Oskar Szprejda (AZS AWF Poznań)

C-2 1000m – Igor Stasik, Kacper Bogajczyk (AZS AWF Poznań)

K4 500m – Szymon Nowakowski, Artur Chaczatrian, Mateusz Młodzikowski i Maksym Majchrzak (AZS AWF Poznań)

W klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz z dorobkiem 181pkt. Na drugim miejscu Warta Poznań (157pkt.), trzecie miejsce dla KS AZS-AWF Poznań (75pkt.). W klasyfikacji punktowej OOM – Mistrzostw Polski juniorów młodszych z dorobkiem 93 pkt. zwyciężył AZS-AWF Poznań przed Zawiszą Bydgoszcz (66pkt.) i Astorią Bydgoszcz (62 pkt.).

W klasyfikacji województw Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Wielkopolska (387pkt.) przed Województwem Kujawsko-Pomorskim (307pkt.) i Warmińsko-Mazurskim (177pkt.).

W klasyfikacji województw OOM – Mistrzostw Polski juniorów młodszych zwyciężyło województwo Wielkopolskie (279pkt.) przed Kujawsko-Pomorskim (147pkt.) i Lubuskim (122pkt.)

Wszystkie wyniki