I Gala Młodzików i Dzieci za nami


W minioną sobotę tuż po rankingu Wielkopolski Związek Kajakowy uhonorował najmłodszych zawodników, który startowali w rankingu WZKaj w sezonie 2015/2016. Wyróżnieni zostali zawodnicy, trenerzy, szkoły oraz rodzice. Sala audiowizualna na torze regatowym pękała w szwach za co serdecznie dziękujemy.

Przypomnijmy jak to się wszystko zaczęło…
Idea rankingu ma już prawie 40 lat. Początki notujemy na rok 1979. Jego pomysłodawcą był trener z KS Energetyk Poznań – Jacek Łoda. Ranking przez lata stwarzał dodatkową rywalizację, pozwalał wyłonić spośród dzieci i młodzieży najbardziej uzdolnionych. Mimo, że sama idea cały czas ewaluuje to jednak zarys pozostaje bez zmian – dzięki wyścigom kajakowym na dystansie 1000m, sprawdzianem na basenie, biegom, testom sprawnościowym na sali gimnastycznej – daje możliwość trenerom z Wielkopolski poznać lepiej zawodników, kształtować ich rozwój ogólny a w końcu wyłonić do kadry młodzików najzdolniejszą młodzież, która później reprezentuje nas w kadrze narodowej.

Do najbardziej utytułowanych zawodników, którzy również swoją sportową karierę zaczynali od rankingu należą: Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Tomasz Kaczor, Michał Kudła, Małgorzata Wardowicz, Jakub Michalski, Kamil Tomyślak, Sławomir Nowacki i wielu innych.

W edycji rankingu 2015/2016 rywalizowało około 270 zawodników z klubów z całej Wielkopolski. A w poszczególnych kategoriach wiekowych wygrali:

Dzieci dziewczynki 2004/2005 rywalizowało 37 osób

I m        Kosmaczewska Lena  AZS-AWF  Poznań  63 pkt

II m       Janusz Patrycja    KTW-Kalisz   61pkt

IIIm       Piechocka  Julia  ZRYW-WOL  59 pkt

IV m      Radna  Magdalena  ZRYW-WOL  51 pkt

V m       Szymańska  Patrycja  Warta   48 pkt

VI m      Zbroszczyk Aleksandra   Kajak-Trzcianka  44 pkt

 

Dzieci dziewczynki  kanadyjki  2004/2005

I m        Górniak  Halina   POS

II m       Brzezińska  Marta  POS

III m      Krakowska  Dominika  POS

 

      Dzieci  chłopcy   2004/2005  rywalizowały  73 osoby

I m        Pietrzak  Mateusz  POS  147 pkt

II m       Kajdanek Jarosław   ENE  139 pkt

III m      Klonowski  Bartosz   AZS-AWF  130 pkt

IV m      Scybilia Nikolas  POS  125 pkt

V m       Jobski  Jan     POS   107 pkt

VI  m     Grześ  Karol  KAJ-Trzcianka   94 pkt

 

Dzieci  chłopcy  2004/2005 kanadyjki   29 osób

I m        Wilga  Eryk    WAR  60 pkt

II m       Nowicki  Jakub     POS  51pkt

III m      Majewski  Nikodem  POS  45 pkt

IV m      Szmagaj  Kacper  POS  38pkt

V m       Szmagaj  Aleksander  POS   30 pkt

VI m      Kudła  Jan   POS   30 pkt

 

Młodziczki  2003  Rywalizowało   25 osób

I m        Skorupińska  Katarzyna  ZRYW-WOL    91pkt

II m       Jackowska  Weronika   KTW –Kalisz  88 pkt

III m      Koch  Maria   UKS-6  79 pkt

IV m      Mińko  Róża   WAR    68 pkt

V m       Aleksandrowicz Weronika   KTW  66 pkt

VI m      Ratajczak  Wiktoria   AZS-AWF  62 pkt

 

       Młodzicy  2003    rywalizowało  34 osoby

I m        Wiśniewski  Leon   UKS-BŁY    129 pkt

II m       Szafraniec  Krzysztof   POS  124 pkt

III m      Koperski  Tomasz   UKS-ZAL  108 pkt

IV m      Burdajewicz  Krzysztof  WOL  106 pkt

V m       Marciniak  Hubert   KAJ   101 pkt

VI m      Białożyt  Bartosz  KTW  81 pkt

 

Młodzicy  kanadyjki  2003   8 osób

I m        Janczak  Tomasz   POS  19 pkt

II m       Piechocki  Jakub  POS  16 pkt

III m      Miśnik Michał   AZS-AWF  kanadyjki  12 pkt

IV m      Józwiak  Mateusz  AZS=AWF kanadyjki  10 pkt

V m       Dutkiewicz  Nikodem   POS  10 pkt

Młodziczki   2002   13 osób

I m        Wojciechowska  Natalia  ENE    53  pkt

II m       Sita  Nikola   ZRYW-WOL    47 pkt

III m      Marciniak  Emilia  KAJ-Trzcianka   39 pkt

IV m      Pinna  Emilia   POL-Poznań   36 PKT

 

Młodzicy   2002 r   rywalizowalo  29 ośób

I m        Nowacki  Marcin   ZRYW-WOL  121 pkt

II m       Hałas   Bartosz   AZS-AWF   120  pkt

III m      Klonowski  Szymon  AZS-AWF  105 pkt

IV m      Malinowski  Dastin   AZS-AWF  194 pkt

V m       Kubiak  Jakub   UKS-BŁY   100 pkt

VI m      Malinski  Filip   AZS-AWF   100 pkt

 

Młodzicy  2002 kanadyjki    10 osób

I m        Kozio  Dawid   POS   26 pkt

II m       Przybylski  Alex   POS  23  pkt

III m      Szymański  Krzysztof   WAR  18 pkt

IV m      Bogajczyk  Kacper    AZS-AWF  kanadyjki   17 pkt

 

Młodziczki  2003  kanadyjkarki

I m        Fechner  Luiza   POS

II m       Glaser  Aleksandra   POS

III m      Janyga  Julia  POS

IV m      Dągielska  Martyna  POS

W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyły:

Szkoła Podstawowa nr 6 –  I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 20 – II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 64 – III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 40 – IV miejsce
Szkoła Podstawowa nr 51 – V miejsce
Szkoła Podstawowa nr 55 – VI miejsce

Dziękujemy również trenerom i rodzicom, dzięki którym mamy tylu młodych, zdolnych zawodników!

img_6832 img_6837 img_6866 img_6874 img_6879 img_6883 img_6892 img_6898 img_6907 img_6910 img_6912 img_6926 img_6935 img_6938 img_6948 img_6952 img_6954 img_6959 img_6960 img_6963 img_6975 img_6979 img_6988 img_6995 img_6997 img_7008 img_7009 img_7030 img_7038 img_7040 img_7051 img_7055