II Wielkopolska Gala Młodzików


Dziś na Przystani KS Posnania Poznań odbyła się II Wielkopolska Gala Młodzików – podsumowująca Ogólnorozwojowy ranking kajakarzy 2016/2017. Gospodarzem gali, w której wzięło udział ponad 150 osób był Wielkopolski Związek Kajakowy, a wśród gości specjalnych znaleźli się m.in. Aneta Konieczna – 3-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz multimedalistka Mistrzostw świata i Mistrzostw Europy, Paweł Szczepaniak – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, Waldemar Witkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Sportowego oraz 3-krotny olimpijczyk i mistrz świata w kajakarstwie, a dziś trener KS Warty Poznań Ryszard Oborski.

Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk pogratulował wszystkim uczestnikom oraz podziękował ich rodzicom za wsparcie nie tylko mentalne ale również materialne, jak podkreślił pomoc ta stanowi fundamenty do mistrzostwa sportowego i medali olimpijskich. Podziękował również Urzędowi Miasta Poznania i Urzędowi Marszałkowskiemu za pomoc zarówno dla klubów jak i bezpośrednią pomoc dla zawodników w postaci stypendiów sportowych. Poinformował także, że przyszłoroczna Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie odbędzie się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Aneta Konieczna oprócz streszczenia swojej kariery opowiedziała o wytrwałości w dążeniu do mistrzostwa i jednocześnie zachęcała młodych mistrzów sportu do dalszej ciężkiej pracy, która prowadzi do mistrzostwa.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. A oto klasyfikacja rankingowa:

Młodziczki 2003 r.

1.m Weronika Jackowska (KTW) – pkt. 75 – trener Radoslaw Jackowski

2.m Katarzyna Skorupińska (WOL) – pkt. 65

3.m Wiktoria Ratajczak (AZS) – pkt. 62

4.m Emilia Cieślewicz (WAR) – pkt   58

5.m Maria Koch (UKS 6) – pkt. 56

6.m Weronika Aleksandrowicz (KTW) – pkt. 52

Młodzicy 2003 r.

1 m Leon Wiśniewski (UKS BŁY) – pkt. 123 – tr. Małgorzata Wardowicz

2.m Seweryn Kijewski (AZS) – pkt. 116

3.m Krzysztof Szafraniec (POS) – pkt. 115

4.m Tomasz Koperski (UKS ZAL) – pkt. 113

5.m Krzysztof Burdajewicz (WOL) – pkt. 99

6.m Radosław Chełmowski (UKS-ZAL) – pkt. 98

Młodzicy kanadyjkarze 2003 r.

1.m Mateusz Józwiak (AZS) – pkt. 22 – tr. Dawid Gluza

2.m Michał Miśnik (AZS) – pkt. 16

3.m Tomasz Janczak (POS) – pkt.16

4.m Jakub Piechocki (POS) – pkt.14

5.m Mateusz Sobczak (POS) – pkt 12

Młodziczki kanadyjki 2003 r.

1.m Luiza Fechner (POS) – pkt. 19 – tr. Marek Schmidt

2.m Aleksandra Glaser (POS) – pkt. 18

3.m Martyna Dagielska – pkt. 5

Młodziczki kanadyjkarki 2004 r.

1.m Halina Górniak (POS) – pkt. 13 – tr. Marek Schmidt

2.m Karolina Sedlewicz (POS) – pkt. 5

3.m Patrycja Marciniak (POS) – pkt. 5

Dzieci dziewczynki kanadyjkarki   

1.m Marta Brzezińska (POS) – pkt. 11 tr. Danuta Promińska

Dziei  Dziewczynki

1.m Zuza Gościniak (AZS) – pkt. 63 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Patrycja Szymańska (WAR) – pkt. 59

3.m Amelia Getner (WOL) – pkt. 51

4.m Berenika Kasprzyk (WAR) – pkt. 49

5.m Daria Kasperek (POL) – pkt. 48

6.m Julia Wawrzyniak (UKS-6) – pkt. 43

Dzieci Chłopcy

1.m Igor Wyszkowski (AZS) – pkt. 139 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Karol Grześ (KAJ TRZCIANKA) – pkt. 137

3.m Tomas Scybilia (POS) – pkt. 121

4.m Jan Wiśniewski (UKS-BŁY) – pkt. 118

5.m Kacper Konieczny (POS) – pkt. 116

6.m Mikołaj Rechul (AZS) – pkt. 105

Dzieci Chłopcy Kanadyjki

1.m Aleks Szmagaj (POS) pkt. 46 – tr. Danuta Prominska

2.m Kacper Grzelski (POS) – pkt. 34

3.m Krzysztof Kubica (WAR) – pkt. 32

4.m Kacper Filipczak (POS) – pkt. 27

5.m Bartłomiej Wojtczak (POS) – pkt. 24

6.m Nikodem Gromadecki (WAR) – pkt. 23

Młodziczki 2004 r.

1.m  Lena Kosmaczewska (AZS) – pkt. 69 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m  Julia Piechocka (WOL) – pkt. 66

3.m  Patrycja Janusz (KTW) – pkt. 63

4.m  Radna Magdalena (KTW) – pkt. 58

5.m  Oliwia Klemczak (ENE) – pkt. 54

6.m  Julia Prządka (WOL) – pkt. 43

Młodzicy 2004 r.

1.m Bartosz Klonowski (AZS) – pkt. 116 – tr. Marzena Wyszkowska

2.m Nikolas Scybilia (POS) – pkt. 110

3.m Krzysztof Jokiel (WOL) – pkt. 105

4.m Jarosław Kajdanek (ENE) – pkt. 101

5.m Jan Jobski (POS) – pkt. 94

6.m Mateusz Pietrzak (POS) – pkt. 83

7.m Fabian Schlabs (POL) pkt. 83

Młodzicy Kanadyjki 2004 r.

1.m Eryk Wiga (WAR) – pkt. 68 – tr. Ewa Krawiec – Bresińska

2.m Jakub Nowacki (POS) – pkt. 60

3,m Piotr Kujawa (AZS) – pkt. 57

4.m Kacper Szmagaj (POS) – pkt. 57

5.m Nikodem Majewski (POS) – pkt. 46

6.m Baszyński Antoni (WAR) – pkt. 44

Wyróżnienia otrzymali także 3 trenerów, którzy mieli największą liczbę najlepszych zawodników: Marzena Wyszkowska, Danuta Prominska i Marek Schmidt.

Warto podkreślić, że klasyfikacją Rankingów od 20 lat zajmuje się trener Tadeusz Kasprzak, którego życiorys w ramach cyklu Wielkopolscy trenerzy opublikujemy jutro.