Kaczor i Naja potwierdzili wysoką formę podczas 2. Pucharu Polski w kajakarstwie


Deszcz i niska temperatura powietrza towarzyszyła zawodnikom, którzy dziś w niedzielę 12 maja wystartowali w drugim dniu rozgrywanego na torze regatowym Malta w Poznaniu 2. Pucharu Polski – Regat Eliminacyjnych Seniorów. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi polscy kajakarze, dla których był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się dużymi krokami również w Poznaniu Pucharem Świata (23-26 maja).

Podczas weekendu na poznańskim torze odbyły się również Regaty Eliminacyjne w Parakajakarstwie oraz Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza (polski kajakarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijski z Monachium, trzykrotny olimpijczyk  – 1964, 1968, 1972, wielokrotny mistrz Polski i sędzia klasy międzynarodowej.

Bardzo pewnie po zwycięstwo w konkurencji C1 1000m popłynął Tomasz Kaczor, który o ponad 4 sekundy zwyciężył m.in. z Marcinem Grzybowskim i ponad 5 sekund z Michałem Kudłą. W sesji popołudniowej zawodnik poznańskiej Warty zwyciężył również na dystansie 500m. Wysoką formę potwierdziła również Karolina Naja, która po wczorajszym zwycięstwie w K1 200m nad Martą Walczykiewicz dziś również pokazała swoją dominację w kobiecych kajakach w K1 500m. Zwycięzcy drugiego dnia zawodów 2. Pucharu Polski:

K1 500m – Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wielkopolski)

C1 1000m – Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 1000m – Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

K1 1000m – Przemysław Korsak (G’Power Gorzów Wielkopolski)

C1 500m – Magda Stanny (Warta Poznań)

C1 500m – Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 500m juniorów – Jakub Stepun (AZS-AWF Poznań)

Zwycięzcy finałów Regat Eliminacyjnych w Parakajakarstwie:

KL1 200m – Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)

VL3 200m – Tomarz Moździerski (OTK Opole)

KL2 200m – Katarzyna Sobczak (Start Wrocław)

VL2 200m – Jakub Tokarz (Start Wrocław)

Zwycięzcy Ogólnopolskich Regat Kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza:

K1 500m dzieci – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

C1 500m dzieci – Alex Wilga (Warta Poznań)

C4 viking 200m – Amelia Sołtyńska/ Zuzanna Kinast/ Mateusz Pietrowiak/ Jakub Stankiewicz (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci – Mateusz Nieborak (Zryw Wolsztyn)

C1 500m dzieci – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K1 500m młodzików – Kasper Lewandowski (Stomil Poznań)

C1 500m młodziczek – Patrycja Szymańska (Warta Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

C1 500 młodzików – Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 500m juniorek – Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek mł. Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K1 500m młodziczek – Marta Romek (Victoria Wałcz)

C1 500m juniorek – Weronika Wiśniewska (AZS-AWF Poznań)

K1 500m juniorek mł. – Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów mł. – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów – Bartosz Masłowski (AZS-AWF Poznań)

W pierwszym dniu najszybciej na torze wiosłowali:

C1 200m – Michał Łubniewski (AZS-AWF Politechnika Opole)

K1 200m – Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wielkopolski)

K1 200m – Paweł Kaczmarek (KKW 1929 Kraków)

C1 200m – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

K1 1000m – Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok)

Wyniki Pucharu Polski

Wyniki Memoriał Rafała Piszcza

Wyniki

Impreza dofinansowana ze środków budżetu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania