Kajakarze wyróżnieni


W Centrum Kultury Zamek 14.01.2015 odbyła się już piąta edycja Poznańskiej Gali Sportu, podczas której wyróżnionych zostało 60 osób podzielonych na kilka kategorii.
Najnowsza z nich, bo wprowadzona dopiero w ubiegłym roku, to kategoria supersenior (+75 lat) dla 15 trenerów, działaczy i byłych zawodników, którzy swoim życiem, pasją i pracą w sposób znaczący przyczynili się do rozwoju sportu w naszym mieście.Superseniorem z kajakarstwa został zasłużony działacz Zbigniew Szczot, któremu życzymy zdrowia oraz wielkiej werwy w dalszych działaniach!
54b6d0255026d_p
Z grona zawodników (seniorów oraz młodzieżowców i juniorów) trenujących kajakarstwo uhonorowani zostali w towarzystwie trenerów klubowych:

Kaczor Tomasz (KS Warta Poznań) – kajakarstwo
Kudła Michał (KS Posnania Poznań) – kajakarstwo
Słomiński Vincent (KS Stomil Poznań) – kajakarstwo
Stabno Bartosz (KS Posnania Poznań) – kajakarstwo
Wojnarowska Ewelina (KS Warta Poznań) – kajakarstwo
Dubiak Bartosz (KS WARTA Poznań) – kajakarstwo
Kudła Michał (KS POSNANIA Poznań) – kajakarstwo
Łubniewski Michał (KS STOMIL Poznań) – kajakarstwo
Piochacz Łukasz (KS WARTA Poznań) – kajakarstwo
Rybakowski Łukasz (KS WARTA Poznań) – kajakarstwo
Szpynda Grzegorz (AZS AWF Poznań) – kajakarstwo

54b6d102ef6ba_p

54b6d1626186d_p

 

Przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka nagrodzonych zostało także dziesięć najlepszych poznańskich klubów na czele z AZS Poznań (piąte miejsce w Polsce), AZS AWF Poznań i Posnanią. – W tym przypadku lista została ustalona na podstawie punktowego rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki, we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w 2014 r.

Na zakończenie uroczystości wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w Radzie Miasta Poznania Lidia Dudziak wręczyła specjalne wyróżnienia przyznawane z myślą o sportowcach, którzy osiągnęli sukcesy w dyscyplinach czy konkurencjach nieolimpijskich, a także z myślą o organizatorach imprez sportowych i krzewicielach kultury fizycznej. Na liście wyróżnionych znaleźli się taekwondzista Damian Kubiak, akrobata Artur Zakrzewski, Maria Pańczak (znana poznańskim biegaczom pod pseudonimem „Pani Parasolka”) oraz Bogusław Roszyk, organizator najstarszego maratonu pływackiego w Polsce.

Galę poprowadzili Beata Oryl-Stroińska (TVP Poznań), Krzysztof Ratajczak (Radio Merkury) i Marek Lubawiński („Głos Wielkopolski”).

oraz w wydaniu gazety z dnia 15.01.2015

Głos Wielkopolski do pobrania:

Glos_Wielkopolski_15_01_2015