Medale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego rozdane


Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś w sobotę 21 września na zakończenie lata rywalizowali na poznańskiej Malcie w ramach Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. W imprezie, której organizatorem jest WZKaj wystartowało niemal 460 zawodników z 20 klubów (wśród nich m.in. kajakarze z Niemiec i Mołdawii). W sumie rozdano 43 komplety medali. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K2 500m młodziczek – Zofia Więcławska/ Barbara Zdrojewska (KST Włókniarz Chełmża)

K2 500m dzieci – Mikołaj Kaźmierczak/ Mateusz Majza  (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 500m dzieci – Wiktor Zaborowicz/ Adam Spych (KS AZS-AWF Gorzów)

K4 500m dzieci – Julia Bosiacka/ Dorota Rudzińska/ Maria Wasielewska/ Maja Sipa (MOSW Choszczno)

C1 200m dzieci – Maja Górska ( KST Włókniarz Chełmża)

K2 500m dzieci – Paulina Pempera/ Róża Wójcik  (UKS COPAL Trzcianka)

C1 500m dzieci – Mateusz Augustyniak (KS AZS-AWF Gorzów)

C2 500m juniorów mł. – Michail Kulchak/ Stanisław Banaru (SSSCJO Balti)

C1 500m młodzików – Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

C1 500m juniorów – Kacper Bogajczyk (KS AZS-AWF Poznań)

K1 500m dzieci – Martyna Werner (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m młodzików – Thomas Scibilia (KS Posnania Poznań)

C1 500m juniorów mł. – Piotr Kujawa (KS AZS- AWF Poznań)

C1 500m seniorów – Łukasz Witkowski (KS Posnania Poznań)

K1 500m juniorek mł. – Lena Kosmaczewska (KS AZS- AWF Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Jarosław Kajdanek (KS Energetyk Poznań)

K2 500m juniorek – Weronika Aleksandrowicz/ Natalia Wojciechowska (KS Energetyk Poznań)

C2 500m młodzików – Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

K4 500m młodziczek – Julia Ziółkowska/ Oliwia Ziółkowska/ Klaudia Górzyńska/ Barbara Zdrojewska (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m juniorów – Jan ole Prager (Niemcy)

C1 500m juniorek – Luiza Fechner (KS Posnania Poznań)

C2 500m juniorów – Kacper Bogajczyk / Szymon Szczepaniak (KS AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek mł – Karolina Seydlewicz (KS Posnania Poznań)

K2 500m seniorów – Dominik Rzepczyński/ Jakub Stepun (KS AZS-AWF Poznań)

C4 200m viking – Kacper Stanek/ Martyna Rassak/ Nikodem Korcz/ Sandra Nowak (KS Warta Poznań)

C1 500m seniorek – Patrycja Mendelska (KS AZS-AWF Poznań)

C1 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska (KS Posnania Poznań)

C2 500m seniorów – Bartosz MASŁOWSKI/ Kacper BUGAJSKI (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów mł. – Mateusz PIETRZAK/ Nicholas SCIBILIA (KS Posnania Poznań)

K2 500m młodzików – Igor Płaczek/ Szymon Szot (KS Posnania Poznań)

K4 500m juniorek mł. – Zuzanna Gościniak/ Oliwia Kubis/ Lidia Bartkowiak/ Amelia Ludwiczak (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów – David Appelhans / Anton Budimir (NIemcy)

K1 500m juniorek – Weronika Waligóra (KS AZS-AWF Poznań)

K1 500m młodziczek – Patrycja Gębicka (KS GPower Gorzów)

C2 500m juniorek mł. – Karolina Seydlewicz/  Amelia Sołtyńska (KS Posnania Poznań)

K1 500m seniorów – Jakub Stepun (KS AZS-AWF Poznań)

K4 500m młodzików – Dominik Dudziak/ Igor Płaczek/ Thomas Scibilia/ Szymon Szot (KS Posnania Poznań)

C2 500m juniorek – Luiza Fechner/ Aleksandra Glaeser (KS Posnania Poznań)

K1 500m seniorek – Julia Wieczorek (KS Stomil Poznań)

K2 500m juniorek mł. – Oliwia Kubis/ Lena Kosmaczewska (KS AZS-AWF Poznań)

K4 500m juniorów – Jan Ole Prager/ David Otte/ Max Langenhagen/ Richard Lange (Niemcy)

K4 500m juniorów mł. – Wiktor Pacholak/ Igor Wyszkowski/ Aleksander Woronkiewicz/ Mikołaj Rechul (KS AZS-AWF Poznań)

W klasyfikacji klubowej zwyciężył KS AZS-AWF Poznań przed KS Posnanią Poznań i KST Włókniarz Chełmża

Wszystkie wyniki