Podsumowanie sezonu sportowego WZKaj oraz 3. Spotkanie Wigilijne


W sobotę 19 grudnia w zaprzyjaźnionej sportom wodnym Restauracji 3 Kolory na Poznańskiej Malcie odbyło się III Spotkanie Opłatkowe Wielkopolskiego Związku Kajakowego oraz podsumowanie sezonu kajakowego w 2015 roku.
Był to udany rok dla wielkopolskich kajaków, które zajęły w tym roku I miejsce w klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży a aż 10 wielkopolskich klubów kajakowych zdobyło punkty w ramach systemu sportu dzieci i młodzieży.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni gości, wśród których znaleźli się Arkadiusz Stasica – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Waldemar Witkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Józef Bejnarowicza – Prezes PZKaj, Aleksander Daniel – Prezes WZTW / WPSL, Zbigniew Madoński – Dyrektor POSiR, Ewa Bąk – Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Mariusz Kubiak – Z-ca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki, Ewa Andrzejewska – Dyrektor ZSMS Poznań, wielkopolscy olimpijczycy, prezesi i trenerzy wielkopolskich klubów kajakowych, sędziowie. Podsumowanie było również okazją do podziękowania zawodnikom z klubów Wielkopolskich za tegoroczne osiągnięcia.

A było ich całkiem sporo.
Wyróżnieni zostali zawodnicy jak również trenerzy:

Walczykiewicz Marta –  za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie k1 200 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Tomasz Kryk  – za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Grzybowski Marcin –   za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie c2 1000 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Ireneusz Pracharczyk  –  za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie c2 1000 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Wojnarowska Ewelina –   za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie k1 500 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Ryszard Oborski   –     za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie k1 500 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Kaczor Tomasz     –   za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie c1 1000 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Dariusz Bresiński   – za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie c1 1000 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Słomiński Vincent  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie seniorskim w roku 2015
Rafał Rogoziecki  – Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie seniorskim w roku 2015
Michał Kudła     –   Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie seniorskim w roku 2015
Daniel Pospiech   –     Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie młodzieżowym w roku 2015
Gluza Patryk    –    Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie młodzieżowym w roku 2015
Dawid Gluza    –    Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie młodzieżowym w roku 2015
Łubniewski Michał  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie młodzieżowym w roku 2015
Piotr Pilarski   –     Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie młodzieżowym w roku 2015
Kołodziejczyk Katarzyna    Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Zbigniew Walczykiewicz    Za wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na dystansie k1 200 m na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016
Stabno Bartosz     –   Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie seniorskim w roku 2015
Piotr Lewandowicz  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie seniorskim w roku 2015
Rutkowski Jakub   –     Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Ewa Bresińska-Krawiec  – Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Witczak Sławomir  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Piotr Wojciechowski  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Michalski Jakub    –    Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Maciej Wyszkowski   – Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Nowacki Dominik    –    Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Piochacz Łukasz   –     Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015
Rybakowski Łukasz  –  Za wybitne osiągnięcia międzynarodowe w sporcie juniorskim w roku 2015

Garstkiewicz Michał  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci
Grala Mariusz     –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Heneczkowska Ewa  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci
Heneczkowski Jacek  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie juniorskim
Jackowski Radosław  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Kasprzak Maciej     –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Kasprzak Tadeusz –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie juniorskim
Kordek Marek     –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie młodzików i juniorów
Kruk Mariusz      –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie juniorskim
Kubaczyk Piotr    –     Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i juniorów
Łukaszewicz Paweł  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w parakajakarstwie
Olszewski Piotr     –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Promińska Danuta –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci
Schmidt Marek     –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Szymankiewicz Marek –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie młodzików i juniorów
Światowiak Dagmar  – Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci
Wardowicz Małgorzata –   Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików
Wyszkowska Marzena  –  Za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2015 w sporcie dzieci i młodzików

Podziękowania i wyróżnienia specjalne otrzymali także: Arkadiusz Stasica, Józef Bejnarowicz, Ewa Bąk, Tomasz Wiktor, Zbigniew Madoński, Aleksander Daniel, Ewa Andrzejewska, Paweł Szczepaniak, Przemysław Kubala, Wiesława Perkowska, Arkadiusz Rudny,  TVP 3 Poznań.
Na koniec Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego (gospodarz spotkania) złożył wszystkim zebranym gościom Bożonarodzeniowe Życzenia.

IMG_1057 IMG_1058 IMG_1068 IMG_1075 IMG_1077 IMG_1078 IMG_1085 IMG_1088IMG_1146 IMG_1149  IMG_1099 IMG_1104 IMG_1105 IMG_1108 IMG_1114 IMG_1116 IMG_1118 IMG_1120 IMG_1125 IMG_1128 IMG_1130 IMG_1135 IMG_1162 IMG_1173