Polacy Mistrzami Europy! 4 medale biało-czerwonych

1 złoty i 3 srebrne medale zdobyli polscy kajakarze w drugim dniu rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie. Po pierwsze srebro w dniu dzisiejszym popłynęła w konkurencji K1 1000m nasza trzykrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk. Polka na mecie musiała

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

uznać wyższość reprezentantki Węgier - Dory Bodonyi. Na trzecim miejscu podium stanęła Rachel Cawthorn z Wielkiej Brytanii. Drugie srebro wywalczyły nasze kajakarki – Karolina Markiewicz i Julia Lis, które w konkurencji K2 1000m uległy również reprezentantką Węgier. Podium uzupełniły zawodniczki z

Niemiec. Trzeci srebrny krążek znów wywalczyły podopieczne trenera Tomasza Kryka - Dominika Włodarczyk / Beata Mikołajczyk/ Anna Puławska / Katarzyna Kołodziejczyk. Także w tej konkurencji najlepsze okazały się Węgierki, a na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Ukrainy.

W finale C4 1000m bezkonkurencyjni byli nasi kanadyjkarze: Marcin Grzybowski/ Piotr Kuleta/ Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak. Polacy na mecie o ponad 1 sekundę wyprzedzili osadę niemiecką, w której wiosłował m.in. Mistrz Olimpijski i dzisiejszy zwycięzca konkurencji C1 1000 – Sebastian Brendel. Na trzecim miejscu podium uplasowali się Rosjanie.