Program Mistrzostw Polski Seniorów i Ogólnopolskich Regat kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza


Już w najbliższy weekend sympatyków kajakarstwa w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. W dniach 15-16 sierpnia najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizować będą na Torze Regatowym Malta o 33 komplety medali LOTTO 83. Mistrzostw Polski seniorów. Do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci 44 klubów z całej Polski, wśród nich  cała kadra narodowa z medalistkami Igrzysk Olimpijskich na czele.

Pierwszy start – sobota 15 sierpnia br. godz. 9.00

Program MP Seniorów

Dodatkowo w niedzielę, 16 sierpnia odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza – brązowego medalisty igrzysk olimpijski z Monachium, trzykrotnego olimpijczyka (1964, 1968, 1972) i wielokrotnego mistrza Polski. W imprezie udział wezmą zawodnicy z 13 klubów.

Program Ogólnopolskich Regat im. Rafała Piszcza 

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

Regaty dofinansowane ze środków: Ministerstwa Sportu, Urząd Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, LOTTO.

Partnerzy i sponsorzy: POSiR, Domtel-Sport.pl, Olimpijczyk, Nelo, Braca-Sport, DanSprint, Toyota Poznań Centrum, Focus Hotel, Sportech, Ksero Project, Citroen, Plastex, IMAS Sportsystem, Duna Park Hotel,