Regaty Kajakowe Memoriału Andrzeja Kulczaka już za nami


W pięknej słonecznej aurze w sobotę 1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka. Zawody, w których wystartowali zawodnicy z 15 klubów cieszą się coraz większą popularnością. Kajakarze rywalizowali w 31 konkurencjach, a oto zwycięzcy poszczególnych z nich:

  • C1 500m dziewczynek – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)
  • K2 500m jun. mł. – Zuzanna Żok/ Julia Piechocka (UMKS Zryw Wolsztyn)
  • K4 500m młodziczek – Zuzanna Gościniak/ Amelia Ludwiczak/ Lidia Bartkowiak/ Zofia Kobryń (KS AZS-AWF Poznań)
  • K1 1000m dzieci – Mateusz Nieborak (UMKS Zryw Wolsztyn)
  • C1 1000m młodzików (2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)
  • K1 1000m dzieci (2008 i młodsi) – Jakub Dedra (Zalew Jerzykowo)
  • K2 500m jun. mł. – Tomasz Koperski/ Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań)
  • C1 1000m młodzików (2006) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)
  • C2 500m dzieci i młodziczek – Zuzanna Kinast/ Marta Brzezińska (Posnania Poznań)
  • K1 1000m młodzików (2006) – Thomas Scibilia (Posnania Poznań)
  • K2 500m młodziczek – Aleksandra Kałużna/ Daria Oryszenka (KKS Nowa Sól)
  • K1 1000m młodzików (2005) – Kajetan Różański (Orzeł Wałcz)
  • K4 500m jun. mł. – Wiktoria Białecka / Joanna Hoffmann/ Maria Koch/ Zuzanna Kołodziejczak (Posnania Poznań)
  • C1 500m dzieci – Nikodem Gromadecki (Warta Poznań)
  • K1 1000m dzieci – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)
  • C2 500m młodzików – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski (Posnania Poznań)
  • K4 500m dzieci – Kamil Majcher/ Maciej Mintus/ Szymon Janukowicz/ Maciej Baranowski (MOSW Choszczno)
  • K1 500m młodziczek (2005) – Daria Oryszewska (KKS Nowa Sól)
  • C1 500m młodziczek – Patrycja Szymańska (Warta Poznań)
  • K2 500m młodzików – Kajetan Rużański/ Jakub Zajączkowski (Orzeł Wałcz)
  • K1 500m jun. mł. – Jakub Pilarski (Stomil Poznań)
  • C2 500m dzieci – Nikodem Gromadecki/ Alex Wilga (Warta Poznań)
  • K4 500m dzieci – Julia Bosiacka/ Maja Grzelczak/ Dorota Rudzińska/ Maria Wasielewska (MOSW Choszczno)
  • K2 500m dzieci – Mateusz Rechul/ Mateusz Purczyński (AZS AWF Poznan)
  • K1 300m Open – Filip Kotewicz (Posnania Poznań)
  • K2 500m dzieci – Karolina Zapała/ Julia Piasecka (COPAL Trzcianka)
  • T2 300m M/K – Natalia Olszewska/ Jowita Olszewska
  • K1 1000m młodziczek (2006) – Martyna Kraszewska (KKS Nowa Sól)
  • K4 500m młodzików – Kacper Konieczny/ Thomas Scibilia/ Igor Płaczek/ Szymon Szot (Posnania Poznań)
  • K1 500m jun. mł. – Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)
  • K4 500m mł. – Tomasz Koperski/ Mateusz Pietrzak/ Nicholas Scibilia/ Wiktor Walkowiak (Posnania Poznań)

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Wartą Poznań.

Wszystkie wyniki