Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, Sup Race 2020


Pochmurne niebo, a chwilami deszcz ale za to bezwietrzna aura towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś, w sobotę 26 września walczyli na poznańskiej Malcie o medale Kajakowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej oraz Sup Race 2020. W regatach, których organizatorem był WZKaj wystartowało niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym kajakarze z Niemiec i Szkocji. Były to ostatnie zawody kajakowe, które w tym roku odbyły się na poznańskim torze regatowym. W punktacji klubowej zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i G’Power Gorzów. W klasyfikacji klubów zagranicznych zwyciężył SCN Neubrandenburd przed klubem ze Szkocji i drugim klubem Niemieckim.

Foto Maciej Młodzik

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K4 500m juniorów mł. – Thomas Scibilia/ Eryk Szymura/ Szymon Szot/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K2 500m dzieci – Zuzanna Tomys/ Martyna Kowalska (Zryw Wolsztyn)

VL3 200m – Maciej Sobieraj (Start Poznań)

K4 500m młodziczek – Adrianna Grabianowska/ Michalina Woronkiewicz/ Antonina Wyszkowska/ Martyna Młynarczyk (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Aleksandra Glaeser/ Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek – Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen (Niemcy)

C2 500m młodzików – Alex Wilga/ Maurycy Rusiecki (Warta Poznań)

K4 500m dzieci – Jan Kwiczor/ Adam Rasch/ Franiszek Pawlak/ Piotr Górazda (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska/ Marta Zielińska (Posnania Poznań)

C1 500m juniorek mł. – Patrycja Szymańska (AZS-AWF Poznań)

K2 500m dzieci – Bartosz Kulpa/ Maciej Bargiel (G’Power Gorzów)

K2 500m – Patrycja Lebioda/ Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

K1 500m młodzików – Mateusz Kubalski (G’Power Gorzów)

K1 500m dzieci – Kinga Chojnacka (Zryw Wolsztyn)

K2 500m juniorów – David Appelhans/ Anton Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorów mł. – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

C1 500m juniorów – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K4 500m juniorek – Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Marie Weist (Niemcy)

K1 500m młodziczek – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci – Eryk Wajs (Zryw Wolsztyn)

K1 500 juniorek mł. – Finja Hermanussen (Niemcy)

Foto Maciej Młodzik

W konkurencji SUP Race zwyciężył Michał Scheuer (Związek SUP przed Tomaszem Duchnowskim i Staisławem Tadlą (obaj OŚ AZS Politechnika Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny (Posnania Poznań)

C4 200m Viking – Urszula Szmajter/ Maja Boguś/ Michalina Kozio/ Paweł Hejnowicz (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek – Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K1 500m juniorów – Anto Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorek mł. – Marta Brzezińska/ Zuzanna Kinast (Posnania Poznań)

K2 500m – David Otte/ Max Langenhagen (Niemcy)

C1 500m juniorów mł. – Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 500m – Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodzików – Mateusz Kubalski/ Kacper Kleist (G’Power Gorzów)

K4 500m juniorek mł. – Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Karlota Budimir/ Marie Weist (Niemcy)

C1 200m dzieci – Paweł Hejnowicz i Maja Boguś (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodziczek – Maja Kedziora/ Zuzanna Zychowicz (G’Power Gorzów)

K1 500m – Jan Prager (Niemcy)

K2 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodzików Alex Wilga (Warta Poznań)

K1 500m juniorek – Katarzyna Skorupińska (Zryw Wolsztyn)

C2 500m juniorów – Piotr Kujawa/ Alan Kukuła (AZS-AWF Poznań)

C1 500m – Dominik Nowacki (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek mł. – Finja Hermanussen/ Karlota Budimir (Niemcy)

K4 500m młodzików – Piotr Anioła/ Nikodem Kubis/ Bartek Szymaszek/ Wiktor Chwyć (AZS-AWF Poznań)

K4 500m OPEN – David Otte/ Max Langenhagen/ Jan Prager/ Anton Budimir (Niemcy)

C4 500m OPEN – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski/ Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (Posnania Poznań)

C2 200m dzieci – Michalina Kozio/ Urszula Szmajter (AZS-AWF Poznań)

Komplet wyników

Wyniki do pobrania

Partnerzy i sponsorzy: Ministerstwo Sportu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, POSiR, Domtel-Sport, Olimpijczyk, NELO, Braca Sport, DanSprint, Toyota Poznań Centrum, Focus Hotel, Sportech, Ksero Projekt.