Walczykiewicz na drugim miejscu podium w plebiscycie na sportowca Wielkopolski


W piątkowy wieczór na 61. Enea Wielkim Balu Sportowca w hotelu Andersia w Poznaniu poznaliśmy laureatów Plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2018 r. W złotej dziesiątce aż 2 miejsca zajęli nasi kajakarze.

  1. Enea Wielki Bal Sportowca, zdj. Waldemar Wylegalski

Zwyciężczynią plebiscytu została lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań) – 75 387 punktów. Zawodniczka AZS Poznań w minionym sezonie może się pochwalić m.in. tytułem mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 m w sierpniu w Berlinie i tytułem wicemistrzyni świata w hali, również w sztafecie 4×400 m, w marcu w Birmingham. Na drugim miejscu uplasowała się kajakarka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz – 60 204 punktów. Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w minionym sezonie była najlepsza w Europie podczas czerwcowych zawodów w Belgradzie i czwarta na świecie na regatach w portugalskim Montemor-o-Velho. – Na każdym kroku media podkreślają, że skończyłam 30 lat. Kobieta jest jednak jak wino, im starsza tym lepsza – taki komentarz otrzymałam od Justyny Kowalczyk po ubiegłorocznym zwycięstwie w PŚ w Duisburgu. Na pewno moja kariera jest już bliżej końca, a czy IO Tokio będą ostatnimi? Wszystko zależy od tego jak zaprezentuję się w Japonii – mówiła ośmiokrotna laureatka

Na najniższym stopniu podium znalazł się żużlowiec mistrza Polski, Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała (54 980 punktów), który w minionym roku sięgnął nie tylko po złoto z „Bykami”, ale również w rywalizacji o tytuł mistrza świata juniorów.

Dziewiątą lokatę zajęła utalentowana kajakarka Enei Energetyka Poznań, Klaudia Cyrulewska – 20 539.