Wielkopolska wygrywa w klasyfikacji ogólnej OOM i MP Juniorów

Na torze regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się trzydniowe zmagania kajakarzy w ramach 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach wystartowało 500 zawodników z 57 klubów, z 15 województw. W sumie rozdano 50 kompletów medali. Wśród gości oficjalnych nie zabrakło również medalistów olimpijskich wśród których warto wymienić: Martę Walczykiewicz, Jerzego Oparę, Marka Łbika, Izabellę Dylewską, Pawła

zdj. Maciej Młodzik

Baraszkiewicza, Beatę Sokołowską czy Szymona Ziółkowskiego. Złoty hat trick w konkurencji jedynek (K1) wywalczyła Julia Wieczorek (Stomil Poznań) oraz w C1 Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz). Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w konkurencji jedynek kajakarzy (K1) stanął tegoroczny Mistrz Świata i Mistrz Europy juniorów Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża).

W klasyfikacja OOM zwyciężyło województwo Wielkopolskie przed Kujawsko-Pomorskim i Lubuskim. W klasyfikacji klubów najlepsza okazał się Zawisza Bydgoszcz przed AZS-AWF Poznań i Posnanią Poznań.

W klasyfikacji MP juniorów najlepsze okazało się także województwo Wielkopolskie przed Kujawsko-Pomorskim i Pomorskim. W klasyfikacji klubów zwyciężyła AZS-AWF Poznań przed Posnanią Poznań i Astorią Bydgoszcz.