Wigilia Wielkopolskiego Związku Kajakowego oraz uroczyste podsumowanie minionego sportowego roku


Dziś, w piątek 21 grudnia w Restauracji 3 Kolory na poznańskiej Malcie odbyła się Wigilia Wielkopolskiego Związku Kajakowego oraz uroczyste podsumowanie minionego sportowego roku, który obfitował w wiele sukcesów, dzięki wielkopolskim zawodnikom. Przy wigilijnym stole zasiedli znani medaliści olimpijscy:

Wigilia WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Marta Walczykiewicz, Aneta Konieczna, Izabela Dylewska, Szymon Ziółkowski; przedstawiciele władz: Ewa Bąk – Dyrektor Wydziału Sportu UMP, Tadeusz Wróblewski – Prezes PZKaj, Paweł Szczepaniak – Prezes WSS, Dawid Gluza – Dyrektor WSS, Beata Rusinek – Dyrektor ZSMS, prezesi i trenerzy wielkopolskich klubów oraz ci najważniejsi, którzy w minionym roku dostarczyli nam wielu cudownych wzruszeń – wielkopolscy zawodnicy, którzy w minionym roku zdobyli m.in. 6 medali Mistrzostw Świata Seniorów (3 srebrne i 3 brązowe) – w tym 3 medale wielkopolskich zawodników oraz 7 medali Mistrzostw Europy Seniorów (2 złote, 1 srebro, 4 brązowe) – w tym 4 medale wielkopolskich zawodników.

Wigilia WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Spotkanie rozpoczęło się od wyróżnienia właśnie tych najlepszych, którzy z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Kajakowego i gospodarza spotkania Pana Ireneusza Pracharczyka otrzymali świąteczne prezenty:

  1. Marta Walczykiewicz Klub: KTW Kalisz                 Trener: Zbigniew Walczykiewicz

ME Seniorów                        1 miejsce K-1 200m

MŚ Seniorów                        4 miejsce K-1 200m

  1. Michał Łubniewski Klub: Stomil Poznań              Trener: Piotr Pilarski

ME Seniorów           3 miejsce C-2 200m               3 miejsce C-4 500m               9 miejsce C-1 200m

MŚ Seniorów           2 miejsce C-2 200m               3 miejsce C-2 500m

  1. Katarzyna Kołodziejczyk Klub: KTW Kalisz                 Trener: Radosław Jackowski

Młodzieżowe MŚ                 1 miejsce K-4 500m

ME Seniorów                       3 miejsce K2 200m

MŚ Seniorów                       3 miejsce K4 500m

  1. Vincent Słomiński Klub: Stomil Poznań              Trener: Piotr Pilarski

ME Seniorów           5 miejsce C-2 1000m             6 miejsce C-2 500m

MŚ Seniorów           4 miejsce C-2 1000m

  1. Bartosz Stabno Klub: Posnania Poznań          Trener: Jacek Heneczkowski

ME Seniorów                       8 miejsce K2 1000m

MŚ Seniorów                       6 miejsce K1 1000 m

  1. Tomasz Kaczor Klub: Warta Poznań               Trener: Dariusz Bresiński

MŚ Seniorów                       6 miejsce C-1 500m               7 miejsce C-4 500m

Wigilia WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

 7. Magda Stanny Klub: Warta Poznań               Trener: Dariusz Bresiński

ME Seniorów                       8 miejsce C2 500m                 7 miejsce C1 5000m

MŚ Seniorów                       7 miejsce C1 500m

  1. Sławomir Witczak Klub: Energetyk Poznań        Trener: Piotr Wojciechowski

ME Seniorów                       7 miejsce K-4 1000m             11 miejsce K-4 500m

Młodzieżowe ME    8 miejsce k-4 500m

Akademickie MŚ     3 miejsce K-4 1000m             4 miejsce K-4 500      4 miejsce K-4 200m

  1. Klaudia Cyrulewska Klub: Energetyk Poznań        Trener: Piotr Wojciechowski

Młodzieżowe ME    1 miejsce K-4 500m

Młodzieżowe MŚ     2 miejsce K-4 500m               4 miejsce K-2 500m

Akademickie MŚ     1 miejsce K-4 500m               2 miejsce K-2 500m   2 miejsce K-4 200m

  1. Małgorzata Puławska Klub: Posnania Poznań          Trener: Jacek Heneczkowski

Młodzieżowe MŚ     2 miejsce K-4 500m               4 miejsce K-1 500m

Akademickie MŚ   1 miejsce K-4 500m     2 miejsce K-2 500m   2 miejsce K-2 200m   2 miejsce K-4 200

  1. Martyna Klatt Klub: Energetyk Poznań        Trener: Piotr Wojciechowski

Młodzieżowe MŚ     2 miejsce K-4 500m               4 miejsce K-2 500m

  1. Łukasz Nowak Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

Młodzieżowe MŚ     15 miejsce C-2 1000m

  1. Dominik Nowacki Klub: Stomil Poznań              Trener: Piotr Pilarski

Młodzieżowe MŚ     4 miejsce półfinał C-2 1000m

  1. Dominik Rzepczyński Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

Młodzieżowe MŚ      18 miejsce K-2 1000m

  1. Jakub Michalski Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

Młodzieżowe ME    8 miejsce K-4 500m

  1. Maksym Majchrzak Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

Młodzieżowe ME    9 miejsce K-1 1000m

 

Wigilia WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

  1. Patryk Gluza Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

Młodzieżowe ME w maratonie       2 miejsce

Młodzieżowe MŚ w maratonie       udział

Akademickie MŚ                             4 miejsce C-4 1000m             6 miejsce C-4 500m

  1. Szymon Kostenski Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

Akademickie MŚ                 4 miejsce C-4 1000m             6 miejsce C-4 500m

  1. Kacper Misztak Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

Akademickie MŚ                 6 miejsce K-2 500m               7 miejsce K-2 1000m

  1. Gilbert Paluch Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

Akademickie MŚ                 6 miejsce C-1 500m

  1. Julia Wieczorek Klub: Stomil Poznań              Trener: Piotr Pilarski

ME Juniorów    3 miejsce K-2 500m

MŚ Juniorów    5 miejsce K-2 500m                       7 miejsce K-4 500m

  1. Adrianna Antos Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

ME w maratonie (juniorów)            2 miejsce

MŚ w maratonie (juniorów)            2 miejsce

ME Juniorów                                   9 miejsce C-1 200m

MŚ Juniorów                                   16 miejsce C-1 200m

  1. Ewelina Antos Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

ME Juniorów                       8 miejsce C-2 500m

MŚ Juniorów                       16 miejsce C-1 500m             12 miejsce C-2 200m

  1. Marcin Jakubowski             Klub: Posnania Poznań          Trener: Jacek Heneczkowski

ME Juniorów           5 miejsce K4 500m

MŚ juniorów            6 miejsce K-4 500m               9 miejsce (FB) K2 1000m

  1. Marcin Nowacki Klub: Zryw Wolsztyn                        Trener: Piotr Kubaczyk

ME juniorów            5 miejsce K-4 500m

MŚ juniorów            15 miejsce K-1 500m

  1. Hubert Olszewski Klub: Posnania Poznań          Trener: Jacek Heneczkowski

MŚ juniorów            9 miejsce (FB) K2 1000m

  1. Jakub Stepun Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

MŚ Juniorów            udział

  1. Bartek Hałas Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Piotr Lewandowicz

ME Juniorów           12 miejsce K-1 1000m

  1. Paweł Domiński Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Dawid Gluza

ME Juniorów                       13 miejsce C-2 1000m 

  1. Tomasz Nowicki Klub: Warta Poznań               Trener: Dariusz Bresiński

ME Juniorów                       udział

  1. Jakub Żukowski Klub: AZS-AWF Poznań      Trener: Maciej Wyszkowski

ME Juniorów           udział

  1. Grzegorz Ludwiczak Klub: Warta Poznań               Trener: Ewa Bresińska

ME w maratonie (juniorów)            3 miejsce C-2              6 miejsce C-1

ME Juniorów                                   udział

  1. Paulina Grzelkiewicz Klub: Warta Poznań               Trener: Dariusz Bresiński

ME w maratonie                  7 miejsce C-1

Prezentacja