XIV Otwartych Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie – zapowiedź


ZAPOWIEDŹ

  XIV OTWARTYCH MISTRZOSTW KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS

JUNIORÓW I MŁODZIKÓW W KAJAKARSTWIE

– ZAKOŃCZENIE RANKINGU MŁODZIKÓW WOJ. WIELKOPOLSKIEGO –

20 – 21.06.2014 r. Wolsztyn

I. CEL .

Wyłonienie Mistrzów Zrzeszenia LZS na 2014 rok.

Ocena aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników Zrzeszenia LZS.

Popularyzacja kajakarstwa w środowisku wiejskim.

Podsumowanie rankingu młodzików Województwa Wielkopolskiego

II. TERMIN I MIEJSCE

Zawody odbędą się w dniach 20/21.06.2014 w Wolsztynie na Jeziorze Wolsztyńskim (molo, ul. Poznańska).

III. ORGANIZATORZY

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Krajowe Zrzeszenia LZS

Polski Związek Kajakowy

Wielkopolski Związek Kajakowy

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Burmistrz Wolsztyna

Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Wolsztynie

UMKS „Zryw” Wolsztyn

IV. UCZESTNICTWO

W Mistrzostwach prawo startu mają zawodnicy klubów Zrzeszenia LZS posiadający legitymacje członka LZS z aktualnie opłacanymi składkami oraz dokumenty sportowe zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kajakowego. Prawo startu, na takich samych prawach i obowiązkach mają także zawodnicy klubów – członków Polskiego Związku Kajakowego oraz ekipy innych krajów.

Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach – wszystkie konkurencje rozegrane zostaną w dniu 21 czerwca 2014 r.

Konkurencje:

Juniorzy Starsi      – 1000 m   K-1,K-2,C-1,C-2

Juniorki Starsze    – 1000 m   K-1,K-2,

Juniorzy Młodsi     -1000 m   K-1,K-2,C-1,C-2.

Juniorki Młodsze   -1000 m   K-1,K-2.

Młodzicy                -1000 m   K-1,C-1,K-2,C-2.

Młodziczki              -1000 m   K-1,K-2.

Dzieci chłopcy       – 1000 m  – K – 1, rocznik 2002 i młodsi

Dzieci dziewczynki- 1000 m  – K – 1, rocznik 2002 i młodsi

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

  1. Regaty dzieci o Puchar Burmistrza Wolsztyna

Dzieci – dziewczynki (2002 i młodsze)  500 m K – 2

Dzieci – chłopcy        (2002 i młodsi)     500 m K – 2

Dzieci – chłopcy        (2002 i młodsi)     500 m C – 2

 

V. Zasady klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej

Klasyfikacje dotyczą tylko i wyłącznie drużyn legitymujących się organizacyjną przynależnością do Zrzeszenia LZS. Punktacja prowadzona będzie wg zasady: I m – 9 pkt, II m – 7 pkt, III m – 6 pkt, IV m – 5 pkt, V m – 4 pkt, VI m – 3 pkt, VII m – 2 pkt, VIII m – 1 pkt

 

 

VI. Zasady punktacji w zawodach dzieci o Puchar Burmistrza Wolsztyna

Indywidualnie zajmujący miejsca I – III otrzymają medale. Do drużynowej punktacji o Puchar Burmistrza Wolsztyna brane będą łączne wyniki uzyskane przez 8 najlepszych zawodniczek i zawodników z danego klubu w biegach nr 11,14,15,25,26,27 wg zasady: : I m – 9 pkt, II m – 7 pkt, III m – 6 pkt, IV m – 5 pkt, V m – 4 pkt, VI m – 3 pkt, VII m – 2 pkt, VIII m – 1 pkt. Trzy najlepsze kluby otrzymają puchary. W przypadku równej ilości pkt o kolejności będzie decydować większa ilość pierwszych miejsc. Gdy ta będzie jednakowa to wtedy ilość drugich miejsc, następnie trzecich itd.

 

 

V. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenie imienne na obowiązujących drukach z listą zbiorczą należy przesłać na adres:

Powiatowe Zrzeszenie LZS, 64-200 Wolsztyn ul. 5 stycznia 5A, tel. 68 – 384 56 41, fax 68 – 347 42 72.

e-mail: pzlzs-wolsztyn@wp.pl  w nieprzekraczalnym terminie do 09.06.2014 r.

Odprawa techniczna odbędzie się w dniu 21.06.2014 r. o godz. 900 w „Fala Park”, molo Wolsztyn, ul. Poznańska 1

Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem uczestników zawodów odbędzie się na molo w dniu 21.06.2014 o godzinie 1015, pierwsze starty zawodników o godzinie 1100

VI. FINANSOWANIE

Uczestników obowiązuje wpisowe na zawody w wysokości 10,00 zł od każdego zawodnika.

Koszt przejazdu,  zakwaterowania i wyżywienia uczestników pokrywają zainteresowane WZ LZS lub kluby. Koszty noclegu wynoszą 30,00 zł od osoby w internatach. W przypadku braku miejsc w internatach oferujemy miejsca w hotelach w cenie od 60,00 zł od osoby.

koszty wyżywienia: kolacja, śniadanie – po 14,00 zł, obiad 26,00 zł

Ilościowego zamówienia na noclegi i wyżywienie należy dokonać w terminie do 09.06.2014 r. na e-mail: pzlzs-wolsztyn@wp.pl; wpłat za wyżywienie można dokonać przelewem przed zawodami na konto Powiatowego Zrzeszenia LZS w Wolsztynie

nr 90 9660 0007 0012 8876 0200 0001

lub gotówką w dniach 20/ 21.06.2014 r. Zamawiający będą obciążani zgodnie z zamówieniem.

VII. NAGRODY

Za miejsca I-III indywidualnie zawodnicy otrzymają medale.

Za miejsca I-III w łącznej klasyfikacji zespołowej klubów- członków Zrzeszenia LZS i województw (punktują tylko kluby należące do Zrzeszenia LZS) zostaną wręczone puchary.

VIII. UWAGI KOŃCOWE

Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu kradzieży, uszkodzenia czy zagubienia sprzętu lub rzeczy osobistych przez zawodników.

Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji w przypadkach nieokreślonych w niniejszym regulaminie.

Punktowane będą tylko te wyścigi, w których udział wezmą udział minimum trzy osady lub trzy jedynki kajakowe bądź kanadyjkowe.

Klub zobowiązany jest do zabezpieczenia swoim zawodnikom numerów startowych.

Organizator zapewnia transmisje „on – line” oraz aktualne wyniki na stronie internetowej  www.kajaki.wolsztyn.pl

PROGRAM MINUTOWY

21.06.2014 – sobota

1             godz. 1100                    K-1                        1000m   MŁODZIKÓW 2000                                RANKING

2             godz. 1108                C-1                        1000m   MŁODZIKÓW 2000            RANKING

3            godz. 1116                  K-1                        1000m                JUNIORÓW

4             godz. 1132             K-1                        1000m   MŁODZICZEK 2000                                RANKING

5             godz. 1124             K-2                        1000m   JUNIOREK MŁ.

6             godz. 1140                    K-1                        1000m   MŁODZIKÓW 2001                                 RANKING

7             godz. 1148                C-1                        1000m   MŁODZIKÓW 2001                                 RANKING

8             godz. 1156              K-1                        1000m                MŁODZICZEK 2001                                RANKING

9             godz. 1204             K-1                        1000m   JUNIORÓW MŁ.

10             godz. 1212                     C-1                        1000m   JUNIORÓW MŁ

11             godz. 1220                     K-1                        1000m   CHŁOPCÓW 2002 i młodsi  RANKING

12             godz. 1228              C-1                        1000m   JUNIORÓW

13             godz. 1236                     K-1                        1000m   JUNIOREK

14             godz. 1242              C-1                        1000m   CHŁOPCÓW 2002 i młodsi    RANKING

15             godz. 1250              K-1                        1000m   DZIEWCZĄT 2002 i młodsi    RANKING

16             godz. 1258                     K-1                        1000m   JUNIOREK MŁ.

17             godz. 1306              K-2                        1000m   MŁODZIKÓW

18             godz. 1314                     C-2                        1000m   JUNIORÓW MŁ.

19          godz. 1322    K-2                        1000m   JUNIORÓW

20          godz. 1330                    C-2                        1000m   MŁODZIKÓW

21          godz. 1338                    K-2                           1000m   MŁODZICZEK

22               godz. 1346                     C-2                         1000m JUNIORÓW

23               godz. 1356              K-2                         1000m JUNIORÓW MŁ.

24               godz. 1412              K-2                         1000m JUNIOREK

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA                           

25                 godz. 1435                    K-2                         500m DZIECI CHŁOPCÓW 2002 I MŁODSI

26                 godz. 1445             C-2                         500m DZIECI CHŁOPCY 2002 I MŁODSI

27                 godz. 1455                    K-2                         500m DZIECI DZIEWCZĄT 2002 I MŁODSI

28              godz. 1505                K-1                         200m DZIECI CHŁOPCÓW 2005 I 2006 – SMYK – VAIDA

29                 godz. 1515             K-1                         200m DZIECI DZIEWCZĄT 2005 I 2006 – SMYK – VAIDA

 

IX. INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie ze zmianą regulaminu kolegium sędziów polskiego związku kajakowego w regatach prawo startu mają dzieci, które ukończyły 10 lat w danym roku kalendarzowym tj. w bieżącym roku prawo startu mają zawodnicy urodzeni w 2004 roku.

Dokonywanie dekoracji odbywać się będzie po każdym zakończonym biegu.

Zakończenie regat i wręczenie pucharów za punktacje drużynową klubów należących do Zrzeszenia LZS oraz wręczenie nagród w rankingu młodzików woj. wielkopolskiego odbędzie się o godzinie 1530.

 

Pobierz zapowiedź regat w formie PDF:

WOLSZTYN_ZAPOWIDZ