XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym


W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym. A oto zwycięzcy poszczególnych wyścigów:

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

K2 23,2 km juniorów – Łukasz Potoczny/ Fryderyk Fulko (Admira Gorzów)

C2 19,5 km juniorów – Patryk Piotrowicz/ Mateusz Cybula (Warta Poznań)

K1 19,5 km juniorek – Christina Delor (RG Niedersachsen)

K1 30,6 km seniorów – Dominik Szymański (KKS Sieradz)

K2 26,9 seniorek – Aleksandra Cader/ Ewelina Pilarz (AZS-AWF Katowice)

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

C1 26,9 seniorów – Mateusz Borgieł (Politechnika Opole)

C2 23,6 km seniorek – Adrianna i Ewelina Santos (AZS-AWF Poznań)

K1 15,8 km juniorów mł. – Bartosz Hałas (AZS-AWF Poznań)

K2 12,1 km juniorek mł. – Michalina Dmowa/ Weronika Nowakowska (Motława Gdańsk)

C1 12,1 km juniorów mł. – Bartosz Masłowski (Warta Poznań)

C1 8,4 km juniorek mł. – Angelika Dorozińska (Cresovia Białystok)

K2 12,1 km młodzików – Kacper Tomaszewicz/ Dawid Janowicz (Zawisza Bydgoszcz)

K1 8,4 km młodziczek – Natalia Kurpan (KKW-29 Kraków)

C2 8,4 km młodzików – Damian Sadowski/ Kacper Bartkowski (Poncio Lidzbark)

C1 4,7 km młodziczek – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

K1 15,8 km weteranów – Dariusz Bukowski (Admira Gorzów)

C1 12,1 km weteranów – Romuald Figielus (Gwardia Opole)

K1 23,2 juniorów – Fryderyk Fulko (Admira Gorzów)

C1 19,5 km juniorów – Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

K2 19,5 km juniorek – Christina Delor/ Janina Francic (RG Niedersachsen)

K2 30,6 km seniorów – Andrzej Gryczko/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów)

K1 26,9 km seniorek – Aleksandra Cader (AZS-AWF Katowice)

C2 26,9 km seniorów – Patryk Gluza/ Szymon Kostencki (AZS –AWF Poznań)

C1 23,2 km seniorek – Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok)

K2 15,8 km juniorów mł. – Miłosz i Mateusz Ziółkowski (Stomil Poznań)

K1 12,1 km juniorek mł. – Karolina Karolczuk (Dojlidy Białystok)

C2 12,1 km juniorów mł. – Noel Czepe/ Miłosz Polaczek  (Orzeł Wałcz)

K1 12,1 km młodzików – Dawid Janusz (MKS Czechowice)

K2 8,4 km młodziczek – Wiktoria Bierzało/ Joanna Kurpan (KKW-29 Kraków)

K1 8,4 km młodzików – Michał Szajdek (OKSW Olsztyn)

C2 12,1 km weteranów – Marek i Ireneusz Marcinkowski (Orzeł Wałcz)

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła KS Admira Gorzów WLKP z dorobkiem 6 medali (4 złote, 2 srebrne), na drugim miejscu AZS AWF Poznań z dorobkiem 14 medali (3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych). Podium uzupełniła KS Warta Poznań  – 5 medali (3 złote, 1 srebrny i brązowy).

Wyniki zawodów