Znamy wyniki drugiego dnia regat kajakowych


Po wczorajszych zmaganiach na 500m dziś na torze regatowym Malta w Poznaniu kajakarze zmierzyli się najpierw na dystansie sprinterskim 200m a następnie na 1000m. Tym samym zakończył się drugi i ostatni dzień Regat Kontrolnych w Sprincie kajakowym i Parakajakarstwie (I Pucharu Polski). Przypomnijmy, że na dwudniowe zawody do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad 600 zawodników z 48 klubów z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji w drugim dniu:

VL 1,3 200m – Robert Wydera (Start Wrocław)

KL1,3 200m – Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)

KL2 200m – Katarzyna Kozikowska (Start Wrocław)

K1 200m seniorów – Paweł Kaczmarek (Kadra Narodowa)

C1 200m seniorek – Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)

K1 200m seniorek – Marta Walczykiewicz (Kadra Narodowa)

C1 200m seniorów – Michał Łubniewski (AZS Politechnika Opole)

K1 200m juniorów – Antoni Łapczyński (Kadra Narodowa)

C1 200m juniorów – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)

K1 200m juniorek – Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

C1 200m juniorek – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

K1 200m juniorów mł. – Jarosław Kajdanek (Kadra Narodowa)

K1 200m juniorów mł. – Zofia Korpalska (Zawisza Bydgoszcz)

C1 200m juniorów mł. – Kacper Sieradzan (Wiskord Szczecin)

C1 200m juniorek mł. – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

K1 1000m seniorów – Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

C1 1000m seniorów – Wiktor Głazunow (Kadra Narodowa)

K1 1000m juniorów – Dastin Malinowski (AZS-AWF Poznań)

C1 1000m juniorów – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K1 1000m juniorów mł. – Jarosław Kajdanek (Kadra Narodowa)

C1 1000m juniorów mł. – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K2 1000m seniorów – Ksawery Hajdamowicz/ Rafał Rosolski (Kadra Narodowa)

C2 1000m seniorów – Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak (Kadra Narodowa)

K2 1000m juniorów – Jan Paszek/ Igor Drewniak (Czechowice-Dziedzice)

C2 1000m juniorów – Krystian Hołdak/ Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 1000m juniorów mł. – Jarosław Kajdanek/ Tomasz Pytlak (Kadra Narodowa)

C2 1000m juniorów mł. – Jakub Nowicki/ Szymon Sobczak (Posnania Poznań)

K4 1000m juniorów mł. – Jakub Gaszak/ Nikodem Bartoszak/ Marcel Rozmarynowski/ Kacper Kowalski (Zawisza Bydgoszcz)

WSZYSTKIE WYNIKI

Wyniki do pobrania

Regaty dofinansowane ze środków: Ministerstwa Sportu, Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.