Znamy wyniki Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie


W miniony weekend na rzece Netta w Augustowie ponad 500 zawodników z 60 klubów walczyło w ramach Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie. Organizatorem zawodów na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego był klub AKS Sparta Augustów. W imprezie na specjalne zaproszenie organizatorów wzięli udział zawodnicy m.in. z Litwy i Niemiec. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

K-1 10.000m seniorek – Aleksandra Cader (AZS AWF Katowice)

K-2 10.000m juniorek – Nicola Gapska/ Weronika Kwasigroch (Zawisza Bydgoszcz)

K-2 5.000m młodzików – Krzysztof Burdajewicz/ Krzysztof Jokiel (Zryw Wolsztyn)

K-1 10.000m mł juniorek – Zuzanna Hałas (AZS AWF Poznań)

K-1 10.000m seniorów – Sławomir Witczak (Energetyk Poznań)

C-1 10.000m juniorów – Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn)

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

K-2 5.000m młodziczek – Julia Kowalska/ Nicole Ziniewicz (Zawisza Bydgoszcz)

K-1 5.000m młodzików – Gabriel Gladykowski (Olimpia Elbląg)

K-2 2.000m dziewcząt – Zofia Burdajewicz/ Amelia Getner (Zryw Wolsztyn)

K-1 2.000m chłopców – Konrad Gawor (MOSM Tychy)

C-1 2.000m młodziczek – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

C-2 10.000m seniorów – Grzegorz Szpynda/ Mateusz Borgieł (AZS PO Opole)

K-1 10.000m juniorów – Przemysław Korsak (G’Power Gorzów)

K-2 10.000m mł juniorów – Kamil Święcicki/ Jakub Taciak (Spójnia Warszawa)

C-2 10.000m mł juniorów – Jakub Job/ Kacper Kozłowski (Astoria Bydgoszcz)

C-1 3.000m mł juniorek – Julia Zawadzka (Wiskord Szczecin)

K-1 5.000m weteranów – Krzysztof Szczepański (Zawisza Bydgoszcz)

C-1 5.000m weteranów – Marek Kondracki (Cresovia Białystok)

K-2 10.000m juniorów – Piotr Morawski/ Dawid Byrdek (MKS Czechowice- Dziedzice)

C-1 10.000m seniorów – Marcin Grzybowski (MKS Czechowice- Dziedzice)

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

K-1 10.000m mł juniorów – Hubert Nowaczyk (Zawisza Bydgoszcz)

C-2 5.000m młodzików – Gracjan Michalak/ Dawid Czemko (KKS Nowa Sól)

K-2 10.000m seniorek – Katarzyna Szewczyk/ Klaudia Szewczyk (AZS AWF Gorzów WLKP)

C-1 5.000m młodzików – Damian Sadowski (UPKS Poncio Lidzbark)

C-2 10.000m juniorów – Tomasz Topa/ Adrian Kuciel (MKSW Trzebinia)

K-1 5.000m młodziczek – Natalia Kurpan (KKW-29 Kraków)

K-2 2.000m chłopców – Igor Wyszkowski/ Mikołaj Rechuł (AZS AWF Poznań)

K-1 2.000m dziewcząt – Anna Jesiołowska (Baza Mrągowo)

C-1 2.000m chłopców – Krzysztof Pałka (MOSM Tychy)

C-1 1.000m dziewcząt – Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn)

K-2 10.000m seniorów – Robert Nowakowski/ Sławomir Witczak (Energetyk Poznań)

C-1 10.000m mł juniorów – Szymon Szczepaniak (AZS AWF Poznań)

K-1 10.000m juniorek – Natalia Gawlik (AZS AWF Poznań)

K-2 10.000m mł juniorek – Agata Błaszczyk/ Agata Boruta (G’Power Gorzów WLKP)

C-1 5.000m juniorek – Maja Szajdek (OKSW Olsztyn)

C-1 8.000m seniorek – Magda Stanny (Warta Poznań)

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz z dorobkiem 6 medali (4 złote i 2 srebrne). Na drugim miejscu uplasował się AZS AWF Poznań – 8 medali (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe). Podium uzupełnił Energetyk Poznań z 4 medalami (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Wszystkie wyniki