Znamy zwycięzców drugiego dnia Regat Eliminacyjnych Seniorów i regat Wojciecha Skrzypczyńskiego   Recently updated !


Kolejny piękny, ciepły dzień na poznańskiej Malcie, na której najlepsi kajakarze z całej Polski rywalizowali w ramach Regat Eliminacyjnych do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi zawodnicy z całego kraju, w tym m.in. medalistki Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro. Celem zawodów było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

C1 500m kobiet:

  1. Magda Stanny (Warta Poznań) – 2:31.8
  2. Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór) – 2:33.7
  3. Sylwia Szczerbińska (KS Cresovia Białystok) – 2:39.7

K1 500m kobiet:

  1. Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) – 2:03.9
  2. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP) – 2:05.0
  3. Dominika Włodarczyk (Zawisza Bydgoszcz) – 2:05.6

K1 500m mężczyzn:

  1. Bartosz Stabno (Posnania Poznań) – 1:47.8
  2. Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz) – 1:49.0
  3. Dorian Kliczkowski (AZS AWF Gorzów WLKP) – 1:49.4

C1 500m mężczyzn:

  1. Tomasz Kaczor (Warta Poznań) – 1:55.9
  2. Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) – 1:56.2
  3. Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) – 1:56.2

K1 1000m kobiet:

  1. Martyna Lisiecka (Plastex Kayak) – 4:29.0
  2. Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) – 4:30.1
  3. Julia Lis (AZS AWF Poznań) – 4:31.3

Podczas gdy seniorzy walczyli o miejsce w kadrze narodowej młodsi zawodnicy rywalizowali w ramach Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto zwycięzcy:

K2 200m młodziczek – Katarzyna Skorupińska/ Zuzanna Zok (Zryw Wolsztyn)

C2 200m jun.mł. – Igor Stasik/ Kacper Bogajczyk (AZS AWF Poznań)

K2 200m jun.mł. – Patrycja Lebioda/ Emilia Marciniak (Kajak Trzcianka)

C1 200m młodziczek – Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K4 200m dzieci – M. Wąsowicz/ A. Mańkowski/ M. Grabianowski/ J. Lembicz (AZS AWf Poznań)

C2 200m chłopców – Nikodem Gromadecki/ Aleks Wilga (Warta Poznań)

K4 200m dziewczynek – Julia Wawrzyniak/ Wiktoria Loba/ Martyna Niedzielska/ Natalia Szuchnik (UKS „6” Poznań)

CT4 200m Viking – K.Kubica/ N.Gromadecki/ M. Krawiec/ A. Wilga (Warta Poznań)

K4 200m młodzików – O. Winiarski/ J. Szyjkowski/ A. Łapczyński/ S. Jaworski (Włókniarz Chełmża)

K1 200m chłopców – Jan Wiśniewski (UKS Błyskawica)

K2 200m dziewczynek – Patrycja Szymańska/ Berenika Kasprzyk (Warta Poznań)

K1 200m mastersów – Marcin Garbacz (Sparta Augustów)

K2 200m chłopców – Igor Wyszkowski/ Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

C1 200m dziewczynek – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

K1 200m juniorek mł. – Patrycja Lebioda (Kajak Trzcianka)

K4 200m juniorek mł. – N.Sita/ U. Słowińska/ L. Tomiak/ M. Ścipniak (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 200m młodziczek – Katarzyna Skorupińska (UMKS Zryw Wolsztyn)

C1 200m juniorów – Dawid Dziurla (Warta Poznań)

K1 200m juniorów mł. – Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań)

K1 200m dziewczynek – Barbara Zdrojewska (Włókniarz Chełmża)

C1 200m juniorów mł. – Michał Michalik (Posnania Poznań)

K2 200m seniorów – Jakub Michalski/ Patryk Grzelka (AZS AWF Poznań)

C2 200m open – Ewelina i Adrianna Antos (AZS AWF Poznań)

K2 200m juniorów – Piotr Gajewski/ Kacper Dratwa (Energetyk Poznań)

K2 200m juniorów mł. – Damian Liskowiak/ Marcin Nowacki (Zryw Wolsztyn)

C2 200m juniorów – Dawid Dziurla/ Patryk Piotrowicz (Warta Poznań)

K1 200m juniorek – Martyna Klatt (Energetyk Poznań)

K4 200m młodziczek – J. Piechocka/ M.Radna/ Z.Żok/ J.Prządka (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 200m młodzików – Antoni Łapczyński (Włókniarz Chełmża)

C1 200m chłopców – Aleks Szmagaj (Posnania Poznań)

C2 200m młodzików – Michał Miśnik/ Mateusz Jóźwiak (AZS AWF Poznań)

C1 200m juniorek – Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)

K4 200m juniorów mł. – D.Liskowiak/ M.Nowacki/ W.Piechocki/ D.Utrata (Zryw Wolsztyn)

K2 200m juniorek – Agata Hedorowicz/ Weronika Szymańska (Warta Poznań)

K1 200m juniorów – Wojciech Tracz (Posnania Poznań)

K2 200m młodzików – Krzysztof Burdajewicz/ Krzysztof Jokiel (Zryw Wolsztyn)

C1 200m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Kajakowy przy współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wyniki Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

Wyniki sobota – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Wyniki piątek – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Klasyfikacja generalna

Końcowa punktacja kobiet