Znamy zwycięzców Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie


W miniony weekend (19-20 maja) na jeziorze Zajezierskim w Sztumie prawie 700 zawodników reprezentujących 63 kluby z całej Polski wzięło udział w XXXIV Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie. Zawodnicy wystartowali na dystansach od 1 000 do 10 000 metrów (w zależności od kategorii wiekowej). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

K1 10 000m seniorek – Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów)

K2 10 000m juniorek – Nicole Gapska/ Weronika Kwasigroch (Zawisza Bydgoszcz)

K2 5000m młodzików – Paweł Słowiński/ Krystian Błoński (Zawisza Bydgoszcz)

K1 5000m juniorek mł. – Paulina Paździorsko (Plastex KSC Olsztyn)

K1 10 000m seniorów – Michał Bil (AZS PO Opole)

C1 10 000m juniorów – Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz)

K2 2000m dziewcząt – Barbara Zdrojewska/ Zofia Więcławska (Włókniarz Chełmża)

C2 2000m juniorek – Maja Szajdek/ Julia Walczak (OKSW Olsztyn)

K1 5000m młodzików – Szymon Wiąz (KKS Sieradz)

K2 5000m młodziczek – Julia Piechota/ Magdalena Radna (Zryw Wolsztyn)

K1 2000m chłopców – Michał Matwiejczyk (UKS Koszałek Węgorzewo)

C1 2000m młodziczek – Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn)

C2 10 000m seniorów – Mateusz Borgiel/ Grzegorz Szpynda (AZS PO Opole)

K1 10 000m juniorów – Jakub Żukowski (AZS AWF Poznań)

K2 10 000m juniorów mł. – Adam Witkowski/ Igor Komorowski (Olimpia Elbląg)

C2 10 000m juniorów mł. – Igor Stasik/ Kacper Bogajczyk (AZS AWF Poznań)

C1 3000m juniorek mł. – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

K1 5000m weteranów (35-39) – Marcin Zdzichowski (Admira Górzów WLKP)

K1 5000m wetaranów (40-44) – Piotr Książek (Admira Górzów WLKP)

K1 5000m weteranów (45-49) – Dariusz Bukowski (Admira Górzów WLKP)

K1 5000m weteranów (50-54) – Mirosław Kreczman (Olimpia Elbląg)

K1 5000m weteranów (55-59) – Krzysztof Szczepański (Zawisza Bydgoszcz)

K1 5000m weteranów (60-64) – Jarosław Gulak (OKSW Olsztyn)

K1 5000m weteranów (65+) – Władysław Jędrzejczyk (Na Fali Kraków)

C1 5000m weteranów (35-39) – Krzysztof Skrzypczak (MKS MOS Wrocław)

C1 5000m weteranów (40-44) – Rafał Orczykowski (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 5000m weteranów (45-49) – Ireneusz Marcinkowski (Orzeł Wałcz)

C1 5000m weteranów (50-54) – Jacek Szumilo (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 5000m weteranów (55-59) – Romuald Figielus (Gwardia Opole)

K1 5000m weteranek – Karina Pawlikowska (Posnania Poznań)

K2 10 000m juniorów – Stanisław Szafraniec/ Kacper Imieliński (Posnania Poznań)

C1 10 000m seniorów – Mateusz Zuchora (AZS PO Opole)

K1 10 000m juniorów mł. – Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań)

C2 5000m młodzików – Damian Sajdak/ Adrian Poklepa (KKS Nowa Sól)

K2 10 000m seniorek – Ewelina Pilarz/ Aleksandra Cader (AZS AWF Katowice)

C1 5000m młodzików – Piotr Kujawa (AZS AWF Poznań)

K1 5000m młodziczek – Oliwia Troka (Astoria Bydgoszcz)

K2 2000m chłopców – Karol Szczepanek/ Oskar Waksmański (MOSM Tychy)

K1 2000m dziewcząt – Zofia Burdajewicz (Zryw Wolsztyn)

C1 1000m dzieci – Maciej Suprun (UKS Dojlidy Białystok)

C2 3000m juniorek mł. – Elżbieta Łoboziak/ Wiktoria Gozdek (MKSW Trzebinia)

K2 10 000m seniorów – Andrzej Gryczko/ Sławomir Siwiec (Admira Gorzów WLKP)

C1 10 000m juniorów mł. – Szymon Szczepaniak (AZS AWF Poznań)

K1 10 000m juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk)

K2 5000m juniorek mł. – Klaudia Bębenek/ Oliwia Bębenek (MKS MOS Wroclaw)

C1 5000m juniorek – Adriana Antos (AZS AWF Poznań)

C1 5000m seniorek – Paulina Grzelkiewicz (Warta Poznań)

K2 5000m weteranów – Dariusz Bukowski/ Marcin Zdzichowski (Admira Gorzów WLKP)

C2 5000m weteranów – Marek Marcinkowski/ Ireneusz Marcinkowski (Orzeł Wałcz)

W klasyfikacji medalowej zwyciężył AZS AWF Poznań przed Zawiszą Bydgoszcz i AZS PO Opole.

Wszystkie wyniki