Znamy zwycięzców Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów 2018

Piękna słoneczna pogoda, upalna temperatura i moc emocji towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy dziś, w sobotę 26 maja rywalizowali na poznańskiej Malcie w ramach Poznań Canoe Challenge i Poznańskich Dragonów 2018. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Stomil Poznań.

Poznan Canoe Challenge 2018, zdj. T. Szwajkowski

Na początek o godzinie 9.30, 37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Osady mogły być dobrane dowolnie – nie było podziału na wiek i płeć. Po przepłynięciu 5 kilometrowej trasy najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej i Bartłomiej Wodzik. Tuż za nimi do mety dotarli Michał Nieskurski i Robert Remalski, a na najniższym stopniu podium stanęli Błażej Andrzejewski i Tomasz Preiss.

Poznanskie Dragony 2018, zdj. T. Szwajkowski

W chwili gdy na podium stawali amatorzy kajakarstwa na wodzie rozpoczęła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2018. W zawodach wystartowało 30 załóg (ponad 330 dzieci). Impreza miała na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.

Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada Szkoły Podstawowej 27. Na miejscu drugim do mety dopłynęła SP 14, a po brązowy medal sięgnęli uczniowie z SP Suchy Las.

W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia, wyprzedzając GM 65 i uczniów z Czerwonaka.

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27 i GM 64.

Jako ostatnia, o godzinie 14.30 została zaplanowana rywalizacja w ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Na starcie stanęło 12 osad.

W kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew/ Stomil Poznań przed Master Club Gryfino i Drako Wałcz.

W kategorii Fun (przeznaczonej dla amatorów) zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno, przed Kogeneracją Wrocław i Jaeger Polska.

W imprezie wzięli udział również goście oficjalni: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Pani Ewa Bąk; Radny Miasta Poznania Pan Adam Pawlik i 2 medalistów Olimpijskich: Maciej Freimut i Marek Łbik.